Gevangene gewond na ongeluk op A2 bij Everdingen: rijstroken dicht en meer dan een uur vertraging

Delen

Op de A2 bij Everdingen is vanmiddag een busje van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) betrokken geraakt bij een kettingbotsing. Een gevangene in het busje raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. Meerdere rijstroken richting Den Bosch zijn dichtgegaan.

Het ongeluk gebeurde rond 12.15 uur, toen meerdere auto’s op elkaar botsten. De gevangene is volgens een politiewoordvoerder aanspreekbaar. Over de exacte ernst van de verwondingen is nog niets bekendgemaakt.

Rijkswaterstaat verwachtte de weg rond 15.30 uur weer vrij te geven. In de tussentijd leidde de afsluiting tot meer dan een uur vertraging voor het verkeer.

Wat moet je weten over dit ongeluk?

  • Tijdstip: Het ongeluk gebeurde rond 12.15 uur op de A2 richting Den Bosch.
  • Locatie: Ter hoogte van Everdingen, in de provincie Utrecht.
  • Gewonde: Een gevangene uit het DJI-busje is aanspreekbaar en naar het ziekenhuis vervoerd.
  • Rijstroken: Drie rijstroken waren dicht, alleen de meest linkerrijstrook bleef open.
  • Vertraging: Meer dan een uur, verkeer werd begeleid door weginspecteurs.

Politie doet geen uitspraken over herkomst busje

Omdat het om een gevangene gaat, houdt de politie bewust informatie achter. De woordvoerder wil niet zeggen waar het busje vandaan kwam of waar het naartoe onderweg was. Dat is gebruikelijk bij transporten van de DJI, om veiligheidsredenen.

Ook over de oorzaak van het ongeluk is nog niets duidelijk. De politie onderzoekt hoe de botsing heeft kunnen ontstaan.

Een politieagent patrouilleert op een fiets door een drukke stadsstraat, met voetgangers en fietsers in de buurt.
Foto: Martijn Stoof / Pexels

Drie rijstroken dicht, verkeer via één strook

Door de klap gingen zowel de twee rechterrijstroken als de linkerrijstrook op de A2 dicht. Alleen één rijstrook bleef over. Weginspecteurs stonden ter plekke om het verkeer in goede banen te leiden.

Die situatie leidde tot forse files en een vertraging van ruim een uur. Rijkswaterstaat hield rekening met een heropening van de weg rond 15.30 uur.

Wat is de DJI?

De Dienst Justitiële Inrichtingen valt onder het ministerie van Justitie en Veiligheid. De dienst is verantwoordelijk voor het bewaken en vervoeren van gedetineerden in Nederland. Transporten verlopen via beveiligde voertuigen en onder begeleiding van bewakers.

Het is niet de eerste keer dat een DJI-voertuig betrokken raakt bij een verkeersongeval. Vanwege de bijzondere aard van zulke transporten geldt altijd een informatiebeperking bij incidenten.

Hoe nu verder?

De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeluk. Zodra de weg volledig vrij is, wordt verwacht dat de vertraging snel afneemt. Over de toestand van de gewonde gevangene worden naar verwachting geen verdere mededelingen gedaan.

Redactie
Redactie
ThemaNieuws.nl brengt dagelijks actueel nieuws over uiteenlopende thema's, geschreven en samengesteld door de redactie.

Net binnen

Lees ook