Hélène Hendriks is een van de bekendste sportpresentatrices van Nederland. Je ziet haar bij Vandaag Inside, Ziggo Sport en op talloze andere plekken in de media. Maar over haar privéleven is ze altijd heel zwijgzaam geweest. De vraag “met wie is Hélène Hendriks getrouwd?” is dan ook een veelgezochte vraag. Het korte antwoord: ze is niet getrouwd, maar heeft al jaren een vaste relatie met de 22 jaar oudere Frans Vinju.
Wie is Hélène Hendriks?
Hélène Hendriks werd geboren op 6 augustus 1980. Ze begon haar carrière als hockeyster en speelde twaalf jaar op hoog niveau. Na haar sportcarrière maakte ze de overstap naar de televisiewereld. Ze presenteerde onder andere samen met Wilfred Genee de talkshow Hendriks en Genee, en is regelmatig te zien bij Vandaag Inside.
In 2021 won ze de Zilveren Televizier-Ster en in 2023 de Gouden Televizier-Ring voor beste presentator. Ze heeft inmiddels 207.000 volgers op Instagram.
Is Hélène Hendriks getrouwd?
Nee, Hélène Hendriks is niet officieel getrouwd. Ze heeft een samenlevingscontract met haar partner Frans Vinju. Ze wonen samen in een villa in Bavel, een dorp net onder Breda.
Hélène heeft zelf wel eens laten vallen dat ze niet per se tegen een huwelijk is. Ze vindt het idee van een mooie dag met vrienden en familie rondom de liefde aantrekkelijk. Maar concrete plannen zijn er niet.
Wie is Frans Vinju, de partner van Hélène Hendriks?
Frans Vinju is een financieel specialist en ondernemer uit de Bredase regio. Hij is in 2026 ongeveer 67 jaar oud, waarmee hij 22 jaar ouder is dan Hélène. Frans begon zijn carrière bij verschillende grote banken en stortte zich later op vermogensbeheer. Tegenwoordig werkt hij als zelfstandig interim manager in de financiële sector.
Buiten zijn werk is Frans actief in de hockeywereld bij club Push in Breda. Daar heeft hij vermoedelijk Hélène leren kennen, die zelf ook een hockeyverleden heeft bij Bredase clubs.
Frans Vinju mijdt de schijnwerpers volledig. Hij was nooit aanwezig bij prijsuitreikingen of TV-optredens van Hélène. Toen zij in 2021 en 2023 de Televizier-Ring won, nam ze haar moeder en zus mee, niet haar partner.
Hoe lang zijn ze samen?
Precies wanneer ze samen zijn gekomen, is niet publiekelijk bevestigd. Roddelblad Privé maakte in 2024 als eerste foto’s van het stel openbaar, maar het is duidelijk dat ze al veel langer een relatie hebben. Ze wonen al jaren samen in hun villa in Bavel, die Hélène in 2021 kocht voor 1.425.000 euro.
Hélène legt zelf uit waarom ze zo lang niets heeft gedeeld: “Ik heb nooit bewust geheimzinnig gedaan over mijn liefdesleven. Maar als je iemand thuis hebt die niet in de schijnwerpers wil, moet je dat respecteren.” In maart 2026 liet ze in een interview weten: “We hebben het heel goed, dus dat mag zo blijven.”
Dat gevoel van discretie herken je bij meer Vandaag Inside-gezichten. Zo weet ook de vrouw van Johan Derksen al decennia volledig buiten de media te blijven. En ook bij Victor Vlam is over een eventuele partner vrijwel niets bekend.
Hélène Hendriks is dus niet getrouwd, maar wel al jaren gelukkig met Frans Vinju. Een financieel specialist uit Breda die hockey speelt en de schijnwerpers haat. Eigenlijk best een logische match voor een presentatrice die zelf ook weet wanneer ze de camera uit moet zetten.
