Oranje uitgeschakeld op WK na strafschoppen tegen Marokko: wat heb je gemist?

Delen

Het Nederlands elftal is uitgeschakeld op het WK voetbal. Na een spannende wedstrijd verloor Oranje in Monterrey van Marokko via strafschoppen. Dat is niet het enige nieuws van deze ochtend. De Raad van State krijgt vandaag een nieuwe vicevoorzitter, en een automobilist moet na bijna zes jaar eindelijk voor de rechter verschijnen.

Dit zijn de belangrijkste verhalen van de afgelopen nacht en de verwachtingen voor vandaag. Van sportpijn tot politieke benoemingen en een bijzonder hergebruikproject op de TT-camping in Assen.

Oranje verliest van Marokko na strafschoppen

Het WK is voorbij voor Nederland. In Monterrey speelde Oranje een spannende wedstrijd tegen Marokko. In de 72ste minuut leek de overwinning binnen handbereik dankzij een doelpunt van Cody Gakpo.

Maar in blessuretijd scoorde Issa Diop voor Marokko. De eindstand werd 1-1, waarna de wedstrijd verlengd werd. In de verlenging vielen geen doelpunten meer.

De strafschoppenserie besliste uiteindelijk over de doorgang. Marokko won en plaatste zich voor de achtste finales. Zaterdag speelt Marokko tegen Canada.

Raad van State krijgt nieuwe vicevoorzitter

Vandaag wordt Buma beëdigd als nieuwe vicevoorzitter van de Raad van State. Hij volgt De Graaf op in die functie. De Raad van State is het hoogste bestuursrechtelijke rechtscollege van Nederland en adviseert ook de regering over nieuwe wetgeving.

De benoeming van Buma is een belangrijke stap voor de organisatie. De vicevoorzitter speelt een centrale rol in het dagelijks bestuur van de Raad.

Groep Mannen Voetballen
Foto: Unknown User / Pexels

Automobilist na bijna zes jaar voor de rechter

Bijna zes jaar geleden verongelukte een meisje uit Marken bij een verkeersongeluk. De automobilist die daarbij betrokken was, moet vandaag eindelijk voor de rechter verschijnen.

Het is een zaak die al lange tijd speelt en veel impact heeft gehad op de betrokkenen. Vandaag volgt een nieuwe stap in het juridische proces.

Helene Fischer komt naar Arnhem

Fans van Helene Fischer kunnen hun agenda alvast bijwerken. De populaire Duitse zangeres komt naar Arnhem voor een optreden. Fischer staat bekend om haar grote shows en trekt telkens veel publiek.

Meer details over de datum en het evenement worden later bekendgemaakt. Het concert is in elk geval een opvallende aankondiging voor de regio.

Het weer vandaag

Vanochtend schijnt de zon flink in het midden en oosten van het land. Vanuit het westen trekt bewolking op in de loop van de dag.

Op de meeste plaatsen blijft het vandaag droog. De temperatuur loopt op naar maximaal 21 tot 26 graden.

Wat je verder moet weten over vandaag

  • Raad van State: Buma wordt vandaag officieel beëdigd als nieuwe vicevoorzitter.
  • Rechtszaak Marken: De betrokken automobilist bij een dodelijk verkeersongeval staat vandaag voor de rechter.
  • WK voetbal: Marokko speelt zaterdag in de achtste finales tegen Canada.
  • Helene Fischer: De Duitse zangeres kondigt een concert aan in Arnhem.
  • Weer: Droog en warm, met temperaturen tussen 21 en 26 graden.

Man maakt tassen van achtergelaten campingspullen

Jouke Minze Benedictus uit Groningen deed gisteren iets bijzonders op de TT-camping in Assen. Hij liep over het terrein en verzamelde spullen die bezoekers hadden achtergelaten.

Van die spullen maakt hij tassen. Tegen RTV Noord vertelde hij: “Ik zoek voornamelijk slaapzakken, luchtbedden en kampeerstoeltjes. Daar kunnen we weer wat moois van maken.”

Het initiatief is een mooi voorbeeld van hergebruik. Wegwerpgedrag na grote evenementen is een bekend probleem, en Benedictus pakt dat creatief aan.

Tot morgen

Dit waren de belangrijkste nieuwsverhalen van deze ochtend in 2026. Van sportteleurstelling tot rechtszaken en duurzame creativiteit. Houd onze site in de gaten voor updates gedurende de dag.

Redactie
Redactie
ThemaNieuws.nl brengt dagelijks actueel nieuws over uiteenlopende thema's, geschreven en samengesteld door de redactie.

Net binnen

Lees ook